Bilimsel Program

21 Şubat 2019, Perşembe

08:30 - 09:00 Açılış Töreni
09:00 - 10:30 Oturum Başkanları: Munis Dündar, Cihangir Özkınay, Yasemin Alanay
09:00 - 09:30 Genom düzenleme yöntemleri Ferda Özkınay
09:30 - 10:00 Ribozomopatiler Nurten Akarsu
10:00 - 10:30 Cf DNA test uygulamaları Seher Başaran
10:30 - 11:00 Kahve Molası
11:00 - 12:30 Oturum Başkanları: Mehmet Ali Ergün, Gökay Bozkurt, Yusuf Özkul
11:00 - 11:30 Kalıtsal ve sendromik lösemiler Uğur Özbek
11:30 - 12:00 POCT'de genetik: Kanserde kişiselleştirilmiş tedavi planlamasının neresindeyiz?
Kanserin 4D nükleom yapısı
Ajlan Tükün
12:00 - 12:30 Meme kanserlerinde güncel yaklaşımlar Haluk Akın
12:30 - 13:30 Öğle Yemeği
13:30 - 15:00 Oturum Başkanları: Sevilhan Artan, Ayfer Ülgenalp, Oya Uyguner, Tülin Çora
13:30 - 14:00 Fonksiyonel genomiksin tıbbi genetikteki önemi Çağrı Güleç
14:00 - 14:30 Nefrotik sendromda genetik Güven Toksoy
14:30 - 15:00 Büyüme genetiği Beyhan Tüysüz
15:00 - 15:30 Dissecting the Molecular Mechanisms of Complex Diseases Through Burcu Bakır Güngör
15:30 - 16:00 Kahve Molası
16:00 - 17:30

Oturum Başkanları: Abdulgani Tatar, Beyhan Durak Aras, Elif Yeşilada, Hakan Cangül

Sözlü Sunumlar - 1

17:30 - 19:30

Oturum Başkanları: Selahattin Tekeş, Naci Çine, Hakan Akça, Sırrı Çam

Sözlü Sunumlar - 2

22 Şubat 2019, Cuma

08:30 - 10:30 Oturum Başkanları: Mehmet Alikaşifoğlu, Dilek Aktaş, Ercan Mıhçı
08:30 - 09:00 Dismorfik hastaya yaklaşım Eda Utine
09:00 - 09:30 Dismorfik bulgu veren metabolik hastalıklar Özgür Çoğulu
09:30 - 10:00 Pompe hastalığı Hüseyin Onay
10:00 - 10:30 Aminoasit biyosentez bozuklukları Ali Dursun
10:30 - 11:00 Kahve Molası
11:00 - 12:30 Oturum Başkanları: İlter Güney, Yaman Sağlam, Ayça Aykut
11:00 - 11:30 Özelleştirilmiş tıp Feride Şahin
11:30 - 12:00 Zerrin Yılmaz Çelik
12:00 - 12:30 Yunus Kasım Terzi
12:30 - 13:30 Öğle Yemeği
13:30 - 15:30 Oturum Başkanları: Emin Karaca, Mahmut Selman Yıldırım, Cengiz Yakıcıer, İlhan Sezgin
13:30 - 14:00 Fenotipik çelişkiler: Dual etki Ferda Perçin
14:00 - 14:30 Epidermolizis bülloza: Tipleri ve genetiği Nur Semerci
14:30 - 15:00 Göz ve genetik Derya Erçal
15:00 - 15:30 Epilepsi genetiği: Klinik ve moleküler tanıda algoritmalar Büşranur Çavdarlı
15:30 - 16:00 Kahve Molası
16:00 - 17:30

Oturum Başkanları: Tahir Atik, Sibel Berker Karaüzüm, Asude Durmaz, Sacide Pehlivan, Öztürk Özdemir

Sözlü Sunumlar - 3

17:30 - 19:30

Oturum Başkanları: Atıl Bişgin, Hüseyin Yüce, S. Handan Yıldız, Burak Durmaz

Sözlü Sunumlar - 4

23 Şubat 2019, Cumartesi

08:00 - 10:30 Oturum Başkanları: Abdurrahman Oğuzhan, Nejat İmirzalıoğlu, Mehmet Seven
08:00 - 08:30 Otoinflamatuar hastalıklar Ahmet Dursun
08:30 - 09:00 Kardiyovasküler hastalıklara genetik yaklaşım Hakan Gürkan
09:00 - 09:30 Bağ dokusunun genetik hastalıkları ve eşlik eden kardiyak patolojiler Şehime Gülsün Temel
09:30 - 10:00 Clinical and molecular findings in patients with arterial tortuosity syndrome Aude Beyens
10:00 - 10:30 A clinical flowchart to classify cutis laxa patients, supported by electron microscopy and pathophysiology Bert Callewaert
10:30 - 11:00 Kahve Molası
11:00 - 12:30 Oturum Başkanları: Haydar Bağış, Murat Gültekin, Çetin Saatçi
Huntington hastalığında güncel gelişmeler Ayşe Çağlar Sarılar
Huntington hastalığı; hasta ve aile Hatice Ilgın Ruhi
Huntington hastalığında prediktif test yaklaşımı Halil Gürhan Karabulut
Huntington hastalığında psikiyatrik ve davranışsal semptomlar ve tedavisi Ertuğrul Eşel
12:30 - 13:30 Öğle Yemeği
13:30 - 14:30 Oturum Başkanları: Hüseyin Per, Volkan Baltacı
13:30 - 14:00 Mikrosefalilere yaklaşım Okay Çağlayan
14:00 - 14:30 İşitme kaybının genetiği Aslı Subaşıoğlu
14:30 - 16:00

Oturum Başkanları: Mahmut Çerkez Ergören, Oğuz Çilingir, Muammer Özgür Çevik

Sözlü Sunumlar - 5

16:00 - 16:30 Kahve Molası
16:30 - 18:30

Oturum Başkanları: Kerem Teralı, Zuhal Altıntaş

Sözlü Sunumlar - 6

18:30 Ödül Töreni ve Kapanış

© 2018  |  Erciyes Tıp Genetik Günleri  |  Tüm Hakları Saklıdır.

D Event Turizm Organizasyon